1 shops · 0+ products

Continental WinterContact TS 870

Χειμερινά
Sizes
#3
#2 χειμερινά ελαστικά 2026
Continental WinterContact TS 870
Premium
9.8 /10 Recommended
Best in test

Άμεση σύγκριση

Σύγκριση όλων →

Δείτε πώς συγκρίνεται αυτό το ελαστικό με τους πλησιέστερους ανταγωνιστές του σε όλες τις δοκιμασμένες ιδιότητες

ContinentalThis tyre
WinterContact TS 870
9.8
BridgestonePremium
Blizzak LM-005
8.7
Καλύτερο σε: Φρενάρισμα στο βρεγμένο
Χειρότερο σε: Mileage, Χειρισμός στο χιόνι – αντικειμενική μέτρηση
VredesteinPremium
Wintrac
6.6
Χειρότερο σε: Mileage, Χειρισμός στο χιόνι – αντικειμενική μέτρηση
GoodYearPremium
UltraGrip Performance 3
9.2
Καλύτερο σε: Χειρισμός στο χιόνι – αντικειμενική μέτρηση, Άνεση κύλισης
Χειρότερο σε: Αντίσταση κύλισης, Mileage
ContinentalPremium
WinterContact TS 860
Χειρότερο σε: Ice braking, Mileage
MichelinPremium
PILOT ALPIN 5
10.0
Καλύτερο σε: Φρενάρισμα στο στεγνό, Dry handling
Χειρότερο σε: Αντίσταση κύλισης
ContinentalPremium
WinterContact TS 870 P
9.4
Καλύτερο σε: Χειρισμός στο χιόνι – αντικειμενική μέτρηση
Χειρότερο σε: Mileage
BridgestonePremium
Blizzak 6
9.0
Καλύτερο σε: Αντίσταση κύλισης
Χειρότερο σε: Εξωτερικός θόρυβος, Snow handling
MichelinPremium
ALPIN 7
8.5
Καλύτερο σε: Αντίσταση κύλισης, Mileage
Χειρότερο σε: Φρενάρισμα στο βρεγμένο, Φρενάρισμα στο στεγνό
PirelliPremium
Cinturato Winter 3
9.4
VredesteinPremium
Wintrac Pro+
7.3
Καλύτερο σε: Φρενάρισμα στο χιόνι
Χειρότερο σε: Φρενάρισμα στο στεγνό, Snow handling
DunlopPremium
Winter
7.6
Καλύτερο σε: Άνεση κύλισης, Mileage
Χειρότερο σε: Φρενάρισμα στο βρεγμένο, Wet handling
MichelinPremium
ALPIN 6
6.7
Χειρότερο σε: Αντίσταση κύλισης, Φρενάρισμα στο χιόνι
PirelliPremium
Cinturato Winter 2
7.2
Χειρότερο σε: Mileage, Αντίσταση κύλισης
DunlopPremium
Winter Sport 5
8.4
Καλύτερο σε: Wet handling
Χειρότερο σε: Dry handling, Mileage
VredesteinPremium
Wintrac Pro
6.3
Χειρότερο σε: Mileage, Χειρισμός στο χιόνι – αντικειμενική μέτρηση

Reviews

9.6
678 Reviews

History

ContiWinterContact TS8508.5WinterContact TS 8602016–20218.5WinterContact TS 8702020–20269.8
2020
1× Tested1× Winner
Autoexpress205/55 R161st
2021

Continental WinterContact TS 870 was launched and replaced Continental WinterContact TS 860.

2021
4× Tested2× Winner
TÜV225/45 R171st
Autobild205/55 R161stΥποδειγματικό
AutoMotorSport195/55 R16#2Πολύ καλό
Autobild205/55 R16#4
2022
6× Tested5× Winner
ADAC215/60 R161stΚαλό
ADAC185/65 R151stΚαλό
Autozeitung225/45 R171stνικητής της δοκιμής
Autoexpress225/45 R191st
Autoklub ČR225/45 R171st
Tyre Reviews225/45 R17#2Highly recommended
2023
2× Tested2× Winner
ADAC225/45 R171stΚαλό
Autoexpress225/45 R171stνικητής της δοκιμής
2024
3× Tested2× Winner
ADAC205/55 R161stΚαλό
AUTOBILD205/55 R161stΥποδειγματικό
AUTOBILD205/55 R16#8
2025
1× Tested1× Winner
Autoexpress225/45 R171stνικητής της δοκιμής
2026
4× Tested2× Winner
Auto Express205/55 R161st
ADAC185/65 R151stΚαλό
ADAC225/50 R17#2Καλό
AvD225/45 R17#4Highly recommended
Price vs quality
Διάσταση:

Tests (21)

All test results →
21 Tests 15× Winner 14× Recommended
ADAC Χειμερινά
185/65 R15
Winner
ADAC2026
1.Καλό
Skoda Fabia
Read test →
ADAC Χειμερινά
225/50 R17
#2 Of 16 Tyres
AvD Χειμερινά
225/45 R17
#4 Of 15 Tyres
AvD2026
4.Highly recommended
Audi A3
1.Pirelli Cinturato Winter 3Highly recommended
···
5.Bridgestone Blizzak 6Highly recommended
ADAC Χειμερινά
205/55 R16
Winner
ADAC2024
1.Καλό
VW Golf
AUTOBILD Χειμερινά
205/55 R16
Winner
1.Υποδειγματικό
VW Golf
1.Continental WinterContact TS 870Υποδειγματικό
2.Goodyear UltraGrip Performance 3Υποδειγματικό
3.Semperit Speed-Grip 5Υποδειγματικό
AUTOBILD Χειμερινά
205/55 R16
#8 Of 55 Tyres
ADAC Χειμερινά
225/45 R17
Winner
ADAC2023
1.Καλό
VW Golf
Autoexpress Χειμερινά
225/45 R17
Winner
1.νικητής της δοκιμής
VW Golf
1.Continental WinterContact TS 870νικητής της δοκιμής
ADAC Χειμερινά
215/60 R16
Winner
ADAC2022
1.Καλό
Skoda Karoq
ADAC Χειμερινά
185/65 R15
Winner
ADAC2022
1.Καλό
VW Polo
Autozeitung Χειμερινά
225/45 R17
Winner
1.νικητής της δοκιμής
Audi A3
1.Continental WinterContact TS 870νικητής της δοκιμής
2.Bridgestone Blizzak LM-005Highly recommended
3.Michelin Alpin 6Highly recommended
Read test →
Tyre Reviews Χειμερινά
225/45 R17
#2 Of 9 Tyres
2.Highly recommended
VW Golf
1.Bridgestone Blizzak LM-005νικητής της δοκιμής
3.Hankook W462 Winter i*cept RS3Highly recommended
Read test →
Autobild Χειμερινά
205/55 R16
Winner
1.Υποδειγματικό
VW Golf
1.Continental WinterContact TS 870Υποδειγματικό
2.Michelin Alpin 6Υποδειγματικό
3.Kleber KRISALP HP3Υποδειγματικό
Read test →
AutoMotorSport Χειμερινά
195/55 R16
#2 Of 10 Tyres
2.Πολύ καλό
VW Polo
1.Bridgestone Blizzak LM-005Πολύ καλό
3.Vredestein WintracΠολύ καλό
Read test →
Autobild Χειμερινά
205/55 R16
#4 Of 50 Tyres

Sizes (43)

1 Variants

75TEVc
165/60 R14From 123 €

1 Variants

79TXL
elastika-online.grκαλύτερα123 €
Compare prices
165/65 R14From 119 €

2 Variants

79TEVcXL EVc, MO
elastika-online.grκαλύτερα119 €
Compare prices
165/70 R14From 93 €

2 Variants

8185TXLEVc
elastika-online.grκαλύτερα93 €
Compare prices
175/65 R14From 91 €

5 Variants

8286TXLEVcXL EVc
elastika-online.grκαλύτερα91 €
Compare prices
175/70 R14From 114 €

4 Variants

8488TXLEVc
elastika-online.grκαλύτερα114 €
Compare prices
185/60 R14From 96 €

1 Variants

82TXL EVc
elastika-online.grκαλύτερα96 €
Compare prices
185/65 R14From 105 €

1 Variants

86TEVc
elastika-online.grκαλύτερα105 €
Compare prices

1 Variants

88TXL EVc

Ratings

Tested 14× By professional organizations

●Υποδειγματικό8× (57%)
●Καλό6× (43%)

Performance by size

xxx/xx R15 8.5xxx/xx R16 9.4xxx/xx R17 9.6185/xx Rxx 8.5195/xx Rxx 10.0205/xx Rxx 9.5215/xx Rxx 8.5225/xx Rxx 9.6

Frequently asked questions

Πού κατασκευάζεται το Continental WinterContact TS 870;
Γνωστές χώρες κατασκευής του Continental WinterContact TS 870: Γαλλία.

Άλλα μοντέλα Continental

Προβολή όλων →